Prozdrowotne właściwości trawy pszenicznej

piątek, 26 kwietnia 2013

Trawa pszeniczna to bogate źródło chlorofilu, mającego działanie lecznicze. Chlorofil hamuje stany zapalne, oczyszcza organizm z metali ciężkich i innych toksyn, usprawnia pracę tarczycy, poprawia działanie wątroby oraz wzmacnia układ krwionośny. Chlorofil redukuje ryzyko zachorowania na raka i jest przy tym skuteczniejszy, niż witamina A - chroniąca komórki, beta-karoten, C i E.  Świeżo wyciśnięty sok z trawy pszenicznej zawiera bowiem największe ilości wspomnianych substancji antyrakowych.


Sok z trawy pszenicznej ma słodko-cierpki smak. Jego aromat przypomina świeżo skoszoną łąkę. Posiada zupełnie nietypowy, trawiasty smak , do którego trzeba się początkowo przyzwyczaić.
Najlepszym sposobem przyjmowania trawy pszenicznej jest jej żucie, ponieważ w ten sposób sok z trawy miesza się ze śliną a żucie sprzyja dodatkowo wydzielaniu soków żołądkowych. Przeżute włókna celulozowe są niestrawne i należy je wypluć.
Specjalny wyciskacz do soku z trawy pszenicznej oddziela sok od niestrawnych włókien. Można w nim także wyciskać sok z kiełków i innych surowych warzyw do przygotowania napojów witaminowych.
Na początek wystarczą 1-2 łyżeczki soku z trawy pszenicznej. Stopniowo można zwiększać ilość wypinanego soku do 150 ml. Należy zawsze wypić jedynie tyle soku. na ile ma się ochotę. Jeżeli na początku wypijemy zbyt dużą ilość soku jednorazowo, może się zdarzyć, że poczujemy się niedobrze. Przyczyną są toksyny w organizmie. które zostaną uwolnione poprzez oczyszczające działanie soku i zaczną się wydzielać przez krwioobieg.
Mdłości po wypiciu soku z trawy pszenicznej są także sygnałem, iż do wewnętrznego oczyszczenia potrzebny będzie dłuższy okres przyjmowania soku z trawy pszenicznej.
Zaleca się, aby ok. 30 minut przed zażyciem soku z trawy pszenicy wypić szklankę letniej, źródlanej wody z jedną łyżeczką soku z cytryny i łyżeczką melasy cukrowej. W ten sposób wypłukuje się substancje śluzowe z żołądka i osłabia mdłości. W celu lepszego przyswojenia należy pić sok z trawy pszenicznej godzinę przed lub dwie godziny po posiłku.
Sok z trawy pszeniczne] można mieszać ze świeżo wyciśniętym sokiem z marchwi, selera, liści selera buraków, rzepy, kalarepy, kapusty, papryki czy ogórków. Kwasy owocowe mogłyby zniszczyć cenny chlorofil, dlatego do mieszania z sokiem z trawy lepiej nadają się soki owocowe z dojrzałych owoców o małej zawartości kwasu. Godne polecenia są: jabłko, gruszka, mango, papaja lub ananas ze świeżymi liśćmi mięty. W żadnym wypadku nie należy mieszać z zielonymi sokami kwaśnych soków z owoców cytrusowych.Aby przyzwyczaić się do nowego smaku, zaleca się rozcieńczać sok z trawy czystą źródlaną wodą.
Młode, delikatne jeszcze pędy trawy pszenicznej mogą być krojone jak szczypiorek i jedzone z chlebem peinoziamistym. Podobnie przygotowuje się sałatki. zupy i sosy z posiekanych drobno pędów trawy pszenicznej . Także ciepłe dania można posypywać młodą, drobno posiekaną trawą .

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE TRAWY PSZENICZNEJ


Choroby nowotworowe


Od wielu dziesięcioleci naukowcy bezskutecznie poszukują leku na raka. Z pewnością nigdy nie zostanie on wynaleziony, ponieważ w naszym rozumieniu " lekarstwa na raka" nie ma.
Leczenie chorób nowotworowych polega bowiem  na uaktywnieniu systemu obronnego, odtruciu komórek, dostarczeniu zdrowych cząsteczek pożywienia oraz zmianie stylu życia ukierunkowania go na pozytywne wartości ideowe. Nie ma przy tym żadnego znaczenia, o jaki rodzaj raka chodzi.
Następujące pokarmy sprzyjają powstawaniu nowotworów: peklowane, wędzone, smażone na grillu mięso wszystkie tłuste gatunki serów, oleje i tłuszcze rafinowane.
Nadmierne spożycie soli narusza równowagę potasu i sodu. W komórkach, co umożliwia genom rakotwórczym łatwiejszy dostęp do wnętrza komórek. Media powinny informować o niebezpieczeństwach, wynikających z wędzenia i smażenia na rożnie .
Rafinowane tłuszcze, ubogie w nienasycone kwasy tłuszczowe, odkładają się w tkankach, uniemożliwiają wymianę międzykomórkową oraz hamują dopływ dostatecznej ilości tlenu do komórek.
Rak jest także chorobą związaną z gromadzeniem białka zwierzęcego. Odradza się więc spożycie mięsa. Mamy przecież do dyspozycji inne, lepsze białka roślinne (np. algi Sirulina -70% protein, świeże kiełki i pędy roślin 12-18% protein, sok z trawy pszenicznej 20% protein), które zawierają dodatkowo całą gamę życiodajnych aminokwasów i dzięki temu mogą być nawet nazywane pożywieniem antyrakowym.
Eksperymenty w badaniach nowotworów wykazały, że odżywianie się głównie smażonymi i gotowanymi pokarmami sprzyja rozwojowi komórek nowotworowych, natomiast odżywianie się pokarmami surowymi hamuje ich wzrost.
Sok z trawy pszenicy zawiera antyrakową witaminę B17 (laetrile), beta-karoten chroniący komórki witaminy C i E , minerały ochronne selen i cynk oraz bioflawonoidy, jako pomocnicze substancje witaminowe, wspomagające lepsze wykorzystanie samych witamin, i to w dawkach dużo wyższych niż inne środki odżywcze.
Wysokoalkaliczny sok z trawy pszenicy potrafi odbudować równowagę kwasowo-zasadową co jest absolutną koniecznością w przypadku “zakwaszonych” pacjentów, chorych na raka, a także zapoczątkować proces samoleczenia się organizmu.
Sok z nawy pszenicznej oczyszcza układ trawienny regeneruje błony śluzowe jelit, czyści krew i poprawia jej skład. W efekcie organy są lepiej zaopatrywane w składniki odżywcze a złogi przemiany materii szybciej usuwane z organizmu.
Komórki obronne, wyposażone w substancje ochronne , skuteczniej eliminują zarazki chorobotwórcze, wolne rodniki  i toksyny, a także atakują i niszczą komórki rakowe.
Sok z trawy pszenicznej należy do najlepszych odżywczych składników uzupełniających, wzmacniających system immunologiczny, uaktywniających siły lecznicze i pomocnych w przezwyciężaniu chorób.

Sok z trawy pszenicznej odpowiedni dla dzieci

Przyjmowany regularnie sok z trawy pszenicznej zapewnia dzieciom optymalny obraz krwi i dobrą koncentrację wapnia w zębach i szkielecie kostnym. Dzięki wzmocnionemu systemowi obronnemu dzieci są mniej podatne na infekcje i przeziębienia.Dzieci pijące sok z trawy pszenicy łatwiej przechodzą choroby dziecięce, bez faz krytycznych oraz szkodliwych następstw. Ich krew jest zdrowsza i obciążona mniejszą ilością toksyn. Wewnętrzne oczyszczanie, związane z chorobami wieku dziecięcego, przebiega w sposób naturalny i bezproblemowy.
Dzieciom należy podawać sok z trawy pszenicznej w celu zmniejszenia zawartości ołowiu we krwi, by nie doszło do zakłócenia przemiany witaminy D w organizmie. Jej brak sprzyja bowiem powstawaniu krzywicy.
Nadpobudliwe dzieci mają zawsze podwyższony poziom ołowiu we krwi. Przy kłopotach w nauce, zaburzeniach zachowania i zakłóceniach procesów ruchowych sok z trawy pszenicznej można stosować dla wzmocnienia siły woli.

Wzmocnienie systemu immunologicznego 


Dobrze funkcjonujący system obronny organizmu jest gwarancją odpierania ataków wirusów i bakterii unieszkodliwiania grzybów, wolnych rodników, ciał obcych i toksyn a także neutralizowania czynników promieniotwórczych, zanim jeszcze dojdzie do uszkodzenia komórek i zaburzeń ich funkcjonowania.
Warunkiem sprawnego działania systemu immunologicznego są zdrowe błony śluzowe jelit, ponieważ 80% sił obronnych naszego organizmu uzależnione jest od stanu funkcjonowania jelit. W systemie tym swój czynny udział mają układ limfatyczny, śledziona, białe ciałka krwi i różne inne komórki obronne, przy czym wiodąca rola przypada najprawdopodobniej grasicy.
Po okresie dojrzewania grasica powoli zaczyna się zmniejszać i siły obronne organizmu wraz z wiekiem słabną.
U większości ludzi system obronny jest osłabiony. Objawem tego są: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ciągłe przeziębienia, infekcje, choroby grzybicze, dolegliwości ze strony układu oddechowego, infekcji skórne i zaburzenia snu.

Zaśluzowanie organizmu


Gruczoły śluzowe w ustach, płucach, przewodzie pokarmowym oraz drogach oddechowych wydzielają przezroczysty. rzadki śluz. Chroni on wrażliwe błony śluzowe przed podrażnieniami płynami i gazami. W przewodzie pokarmowym śluz ten służy jako środek poślizgowy, ułatwiający transport pożywienia i ochraniający ścianki żołądka i jelit.
Wysokobiałkowe, węglowodanowe i ugotowane pokarmy sprzyjają silnemu wydzielaniu soków żołądkowych. Aby ochronić błony śluzowe przed obficie występującymi sokami trawiennymi gruczoły śluzowe produkują duże ilości śluzu. Wraz z sokami żołądkowymi śluz ten tworzy niestrawny kompleks śluzu białkowego, który z powodu odwodnienia staje się coraz bardziej stały i prowadzi do zatkania naczyń limfatycznych.
Dystrybucja białka zostaje zablokowana i zakłócona jest wymiana tlenu, co utrudnia cały proces trawienia pożywienia. Utwardzony śluz w organach układu oddechowego tworzy idealne środowisko dla chorobotwórczych zarazków, zapalenia zatok czołowych, kaszlu, przeziębienia, grypy, które rozwijają się doskonale na pokrytych śluzem drogach oddechowych.

Zalecenia przy zaśluzowaniu

Stosować przez wiele dni dietę bogatą w kiełki, zielone sałaty i owoce. W tym czasie unikać wszelkich pokarmów, zawierających tłuszcze, białko i węglowodany. Szybką ulgę przynosi głodówka, picie napoju z soku z cytryny i trawy pszenicznej. Chlorofil i witamina C rozpuszczają zastały śluz, który zostanie wydalony przez nerki, gardło i nos. W zależności od stopnia zaśluzowania zaleca się taką dietę w okresie od 2 do 3 tygodni.

Sok z trawy pszenicznej  naprawia DNAKwas dezoksyrybonukleinowy (DNA) jest 2-3 metrowej długości spiralą, składającą się z dziesięciu miliardów cząsteczek, odpowiedzialną za przenoszenie materiału genetycznego.
Mimo iż do jądra komórek docierają jedynie nieliczne cząsteczki, które mogą atakować DNA, to jednak może on zostać uszkodzony przez promieniowanie ultrafioletowe i radioaktywne, toksyny chemiczne, spaliny, środki ochrony roślin, stres, zmniejszoną odporność, choroby i niedobór enzymów. Jeśli uszkodzone zostaje tylko jedno pasmo podwójnego łańcucha ( spirali ) wówczas pozostałe, nieuszkodzone pasmo łańcucha potrafi się samoczynnie naprawić przez podwojenie. Jeśli uszkodzone są obydwa pasma łańcucha DNA komórek rozrodczych, powoduje to zaprogramowanie defektu materiału genetycznego.
Uszkodzenia łańcucha DNA w komórkach wiąże się z wytwarzaniem komórek nowotworowych, przedwczesnym starzeniem i obumieraniem komórek.
Koniecznym dla nas zadaniem ochronnym jest wspomaganie własnego mechanizmu naprawczego w komórkach.
Ten niezwykły enzym potrafi stymulować system naprawczy DNA nie tylko w komórkach rozrodczych, ale wraz z innymi enzymami z traw aktywizuje proces odbudowy  materiału genetycznego. uszkodzonego promieniami Roentgena.
Bogate w enzymy soki traw zmniejszają szkodliwy wpływ promieniowania radioaktywnego. hamują proces starzenia, stabilizują system immunologiczny i przeciwdziałają powstawaniu nowotworów. Jądro magnezu w cząsteczce chlorofilu jest doskonałą "baterią świetlną" i potrafi zmagazynować duże ilości światła słonecznego.
Sok z trawy pszenicznej, dzięki dużej zawartości chlorofilu (prawie 70%) posiada niezwykły potencjał energii słonecznej.
Jeśli światło reprezentuje czynnik organizujący, porządkujący, wtedy staje się zrozumiałe, że potencjał świetlny, zawarty w trawach zbóż jest w stanie naprawić uszkodzony materiał genetyczny.
Ponadto odważamy się stwierdzić, że 1/3 naszego zapotrzebowania na energię pokrywamy właśnie dzięki energii świetlnej, którą pobieramy z pożywienia oraz przez skórę i oczy.

Choroby krwi i niedokrwistości


We wszystkich chorobach krwi zaleca się sok z traw;pszenicznej dla poprawy obrazu krwi:

  • sok z trawy pszenicy jest doskonałym środkiem oczyszczającym krew;
  •  wiele osób cierpi na niedobory żelaza pierwiastka wspomagającego funkcje krwiotwórcze. Sok z trawy pszeniczne] przyczynia się do lepszego przyswajania żelaza i innych ważnych składników mineralnych oraz pierwiastków śladowych;
  •  zakwaszona krew odzyskuje równowagę kwasowo-zasadową dzięki zasadowemu odczynowi soku z trawy pszenicznej.


Stan zębów, kości, transport substancji odżywczych do komórek, usuwanie toksycznych produktów przemiany materii, stan organów wewnętrznych, nerwów i mózgu, kondycja psychiczna oraz duchowa, siła charakteru, a więc ogólny stan naszego zdrowia i samopoczucia uzależniony jest od wartości naszej krwi!

Inne właściwości lecznicze soku trawy pszenicznej


Poza toksycznymi metalami ciężkimi, sok z trawy pszenicznej pozwala rozpuścić i usunąć także kryształy kwasu moczowego, odkładające się w stawach i nerkach pod wpływem wysokobiałkowego pożywienia mięsnego,
Sok z trawy pszenicy sprzyja lepszemu trawieniu, regularnym wypróżnieniom i jest pomocny w zaparciach.
Sok z trawy pszenicznej jest bardzo sycący, pomaga więc w naturalny sposób pohamować nadmierny apetyt.Prześlij komentarz